
Podobné příspěvky
Vítejte na mých stránkách o internetu věcí
Tyto stránky představují místo, které bych rád využíval pro zajímavosti z oblasti internetu věcí. Author: PP
Funguje DDS bez multicastu?
Technologie DDS je neodmyslitelně spojena s použitím multicastu. DDS používá multicast pro vyhledávání a zajištění nízké latence a škálovatelnost sdílení dat. Protože data mohou být odeslána pouze jednou, i když je více příjemců, která tato data vyžadují. S rostoucím využitím různých živých vysílání se multicast bude využívat stále více. Nicméně s tím multicastem to není…
Konsorcium průmyslového internetu věcí bylo založeno v březnu 2014
Konsorcium průmyslového internetu (Industrial Internet Consortium) bylo založeno firmami AT&T, Cisco, General Electric, IBM a Intel v březnu 2014 a ke dni 29. února 2016 má 244 členů. Konsorcium průmyslového internetu (IIC) umožní a urychlí zavedení Průmyslového internetu, který je zásadní pro růst a konkurenceschopnost v klíčových průmyslových sektorech zahrnující průmyslovou výrobu, dopravní průmysl, energetický průmysl, zdravotnictví, stavebnictví…
C-Roads a protokol AMQP
V rámci URBIS City Fair 2021 byl velmi dopodrobna představen mezinárodní evropský projekt C-Roads. A na tento projekt se podíváme v tomto videu🎞️👇. Tohoto projektu se účastní 18 evropských států, ale i další státy. Cílem projektu C-Roads, který začal v roce 2016 a končí v tomto roce, je v zásadě zajistit bezpečnost na silnicích, zlepšit…
Konsorcium průmyslového internetu vydalo referenční architekturu pro průmyslový internet věcí v červnu 2015
Konsorcium průmyslového internetu (IIC) vydalo technický dokument s návrhem referenční architektury pro průmyslový internet věcí (Industrial Internet Reference Architecture – IIRA) v červnu 2015. Tato architektura představuje otevřenou architekturu založenou na standardech vhodných pro průmyslový internet věcí. Systémy pro Průmyslový Internet (IIS), které budou založeny na IIRA umožní komunikaci mezi věcmi (senzory, systémy, aplikacemi), ale také předávání…
Komunikační protokoly pro autonomní zařízení v IIoT, které musíte znát❕
V dnešní době zažívá BOOM automatizace, robotizace a dokonce i autonomní fungování více robotů dohromady. Trh je zaplavován mikrokontrolery a jednodeskovými počítači na kterých běží real time operační systémy (jako jsou např. FreeRTOS, NuttX, Zephyr – seznam na osrtos.com). V případě, že více robotů (hejno robotů) potřebuje spolupracovat na řešení složitějších úkolu je zásadní efektivní…
Dobrý den,
píšu na našem blogu články o internetu věcí, ale teprve s tím začínám a ohledně sítí si nejsem 100% jistá, zda neuvádím nějaké nepřesnosti. Tato tabulka je v některých ohledech rozdílná s údaji, které jsem našla v různých zdrojích já. Myslíte, že byste mohl jen v rychlosti můj článek (zejm. tabulku) prolétnout očima a napsat mi, pokud by tam byla nějaká velká chyba? Byla bych Vám moc vděčná za pomoc a uvedla bych Váš blog do zdrojů.
Článek: https://www.zooco.io/blog/jak-se-vyznat-v-zaplave-siti-pro-internet-veci/
Předem děkuji.
S pozdravem
Magda Schafferová
Díky, Magdo, za důvěru. Informace obsažené v srovnávací tabulce jsou správné a pro přehled dostatečné. Svou tabulku jsem si mírně aktualizoval (děkuji za upozornění). Jediné co bych upravil u vaší tabulky je přehození maximálního dosahu WiFi a BLE (i v textu). Dále by se do tabulky dala vložit i technologie IQRF.