Podobné příspěvky
Potřebujete přenášet data s minimálním zpožděním? Zapomeňte na cloud!
Pro přenesení dat do cloudu a zpět jsou data přenášena na velké vzdálenosti a přes několik překážek (aktivních síťových prvků). Tím narůstá zpoždění při přenosu dat. Jak velké toto zpoždění bude není možné předvídat. Cloud je prostě moc vysoko v oblacích. Je však mnoho aplikací, které potřebují minimální a zaručenou dobu odezvy. průmyslová automatizace, roboti,…
Integrace aplikací je stále velký problém!
Internet věcí je založen na DATECH, jejich získávání, zpracování a sdílení. Vytvoření složitějších systémů však není jednoduché. Hlavním problém je integrace aplikací. A na to se podíváme v tomto videu. Proč tomu tak je? Je to kvůli tomu, protože v rámci IoT jsou vytvářena různá data, která je potřeba přenášet často ve velkých objemech, umožnit…
Funguje DDS bez multicastu?
Technologie DDS je neodmyslitelně spojena s použitím multicastu. DDS používá multicast pro vyhledávání a zajištění nízké latence a škálovatelnost sdílení dat. Protože data mohou být odeslána pouze jednou, i když je více příjemců, která tato data vyžadují. S rostoucím využitím různých živých vysílání se multicast bude využívat stále více. Nicméně s tím multicastem to není…
C-Roads a protokol AMQP
V rámci URBIS City Fair 2021 byl velmi dopodrobna představen mezinárodní evropský projekt C-Roads. A na tento projekt se podíváme v tomto videu🎞️👇. Tohoto projektu se účastní 18 evropských států, ale i další státy. Cílem projektu C-Roads, který začal v roce 2016 a končí v tomto roce, je v zásadě zajistit bezpečnost na silnicích, zlepšit…
Nejlepší standard pro Internet věcí zajišťující interoperabilitu: Data Distribution Service (DDS™)
Data Distribution Service (DDS™) je standardizovaný protokol a standardizované API pro vzájemné datové propojení a integraci mezi komponentami systémů. Jedná se o standard konsorcia Object Management Group® (OMG®). Poskytuje nízkou latenci, vysokou spolehlivost a umožňuje vytvořit škálovatelnou architekturu, kterou bude využitelná v mnoha oborech a životně důležitých aplikacích v rámci Internetu věcí. Source: What is…
Konsorcium průmyslového internetu věcí bylo založeno v březnu 2014
Konsorcium průmyslového internetu (Industrial Internet Consortium) bylo založeno firmami AT&T, Cisco, General Electric, IBM a Intel v březnu 2014 a ke dni 29. února 2016 má 244 členů. Konsorcium průmyslového internetu (IIC) umožní a urychlí zavedení Průmyslového internetu, který je zásadní pro růst a konkurenceschopnost v klíčových průmyslových sektorech zahrnující průmyslovou výrobu, dopravní průmysl, energetický průmysl, zdravotnictví, stavebnictví…
Dobrý den,
píšu na našem blogu články o internetu věcí, ale teprve s tím začínám a ohledně sítí si nejsem 100% jistá, zda neuvádím nějaké nepřesnosti. Tato tabulka je v některých ohledech rozdílná s údaji, které jsem našla v různých zdrojích já. Myslíte, že byste mohl jen v rychlosti můj článek (zejm. tabulku) prolétnout očima a napsat mi, pokud by tam byla nějaká velká chyba? Byla bych Vám moc vděčná za pomoc a uvedla bych Váš blog do zdrojů.
Článek: https://www.zooco.io/blog/jak-se-vyznat-v-zaplave-siti-pro-internet-veci/
Předem děkuji.
S pozdravem
Magda Schafferová
Díky, Magdo, za důvěru. Informace obsažené v srovnávací tabulce jsou správné a pro přehled dostatečné. Svou tabulku jsem si mírně aktualizoval (děkuji za upozornění). Jediné co bych upravil u vaší tabulky je přehození maximálního dosahu WiFi a BLE (i v textu). Dále by se do tabulky dala vložit i technologie IQRF.