
Podobné příspěvky
5 důvodů, proč používat jednotný, jednoduchý, rozšiřitelný datový model
Mnoho společností má v dnešní době problém se svým informačními systémy. Proč je to tak? Jak tyto společnosti rostly, pokaždé, když potřebovaly vyřešit obchodní problém, postavily, koupily nebo si pronajaly aplikaci, která jejich problém vyřešila. Ale teď, když chtějí integrovat další, zjistí, že to není snadné, protože mají tolik dat a aplikací pro integraci. Když…
Data-centric revoluce
Před časem jsem mluvil od architektuře zaměřené na data (Data-centric architecture), kde jsou data základním prvkem a tato data jsou využívána aplikacemi. Funkčnosti aplikací jsou tak založeny na jednotném, co nejjednoduším a rozšiřitelném datovém modelu. Přínosem pak je že, data jsou k dispozici všem aplikacím a je snadná jejich integrace. Správná data jsou tak k dispozici…

Standardy Internetu věcí, konsorcia a aliance
V současné době existuje mnoho standardů, konsorcií a aliancí, které se týkají Internetu věcí a jejich počet bude dále růst. Zde je uveden, podle mého, nejkompletnější seznam k březnu 2016. Z mého pohledu je nejslibnějším standardem pro Průmyslový Internet věcí standard DDS a nejslibnější konsorcia jsou Industrial Internet Consortium a Open Fog Consortium. Zdroj: Jak si W3C stojí v porovnání…

LPWAN možnosti pro Internet věcí
WiFi a ZigBee mají omezený dosah a mobilní sítě mohou být drahé a energeticky náročné. Vznikají tak LPWAN, tedy WAN sítě s nízkou spotřebou, pro potřeby Internetu věcí. Jedná se zejména o LoRaWAN, Sigfox a Weightless. Zdroj obrázku: EDN.com – Copyright 2015 UBM Americas Zdroj: Low power wide-area networking alternatives for the IoT Aktualizace: Sequans Introduces Monarch, Industry’s…
Potřebujete přenášet data s minimálním zpožděním? Zapomeňte na cloud!
Pro přenesení dat do cloudu a zpět jsou data přenášena na velké vzdálenosti a přes několik překážek (aktivních síťových prvků). Tím narůstá zpoždění při přenosu dat. Jak velké toto zpoždění bude není možné předvídat. Cloud je prostě moc vysoko v oblacích. Je však mnoho aplikací, které potřebují minimální a zaručenou dobu odezvy. průmyslová automatizace, roboti,…

IoT Platformy
Vidíme velký růst počtu IoT platforem. Existují stovky IOT platforem (cca 400 podle [iot-analytics] v Q1 2017). Mezi platformy, které poskytují nejkomplexnější služby patři platforma Watson IoT od firmy IBM, platforma ThingWorx od firmy PTC, platfroma Azure IoT od firmy Microsoft, platforma AWS IoT od firmy Amazon a platforma Predix od firmy GE. Mezi hlavní…