
Podobné příspěvky
Vítejte na mých stránkách o internetu věcí
Tyto stránky představují místo, které bych rád využíval pro zajímavosti z oblasti internetu věcí. Author: PP
Data-centric revoluce
Před časem jsem mluvil od architektuře zaměřené na data (Data-centric architecture), kde jsou data základním prvkem a tato data jsou využívána aplikacemi. Funkčnosti aplikací jsou tak založeny na jednotném, co nejjednoduším a rozšiřitelném datovém modelu. Přínosem pak je že, data jsou k dispozici všem aplikacím a je snadná jejich integrace. Správná data jsou tak k dispozici…

Nejlepší standard pro Internet věcí zajišťující interoperabilitu: Data Distribution Service (DDS™)
Data Distribution Service (DDS™) je standardizovaný protokol a standardizované API pro vzájemné datové propojení a integraci mezi komponentami systémů. Jedná se o standard konsorcia Object Management Group® (OMG®). Poskytuje nízkou latenci, vysokou spolehlivost a umožňuje vytvořit škálovatelnou architekturu, kterou bude využitelná v mnoha oborech a životně důležitých aplikacích v rámci Internetu věcí. Source: What is…
Konsorcium průmyslového internetu vydalo referenční architekturu pro průmyslový internet věcí v červnu 2015
Konsorcium průmyslového internetu (IIC) vydalo technický dokument s návrhem referenční architektury pro průmyslový internet věcí (Industrial Internet Reference Architecture – IIRA) v červnu 2015. Tato architektura představuje otevřenou architekturu založenou na standardech vhodných pro průmyslový internet věcí. Systémy pro Průmyslový Internet (IIS), které budou založeny na IIRA umožní komunikaci mezi věcmi (senzory, systémy, aplikacemi), ale také předávání…

Standardy Internetu věcí, konsorcia a aliance
V současné době existuje mnoho standardů, konsorcií a aliancí, které se týkají Internetu věcí a jejich počet bude dále růst. Zde je uveden, podle mého, nejkompletnější seznam k březnu 2016. Z mého pohledu je nejslibnějším standardem pro Průmyslový Internet věcí standard DDS a nejslibnější konsorcia jsou Industrial Internet Consortium a Open Fog Consortium. Zdroj: Jak si W3C stojí v porovnání…
Integrace aplikací je stále velký problém!
Internet věcí je založen na DATECH, jejich získávání, zpracování a sdílení. Vytvoření složitějších systémů však není jednoduché. Hlavním problém je integrace aplikací. A na to se podíváme v tomto videu. Proč tomu tak je? Je to kvůli tomu, protože v rámci IoT jsou vytvářena různá data, která je potřeba přenášet často ve velkých objemech, umožnit…
Dobrý den,
píšu na našem blogu články o internetu věcí, ale teprve s tím začínám a ohledně sítí si nejsem 100% jistá, zda neuvádím nějaké nepřesnosti. Tato tabulka je v některých ohledech rozdílná s údaji, které jsem našla v různých zdrojích já. Myslíte, že byste mohl jen v rychlosti můj článek (zejm. tabulku) prolétnout očima a napsat mi, pokud by tam byla nějaká velká chyba? Byla bych Vám moc vděčná za pomoc a uvedla bych Váš blog do zdrojů.
Článek: https://www.zooco.io/blog/jak-se-vyznat-v-zaplave-siti-pro-internet-veci/
Předem děkuji.
S pozdravem
Magda Schafferová
Díky, Magdo, za důvěru. Informace obsažené v srovnávací tabulce jsou správné a pro přehled dostatečné. Svou tabulku jsem si mírně aktualizoval (děkuji za upozornění). Jediné co bych upravil u vaší tabulky je přehození maximálního dosahu WiFi a BLE (i v textu). Dále by se do tabulky dala vložit i technologie IQRF.