Podobné příspěvky
Komunikační protokoly pro autonomní zařízení v IIoT, které musíte znát❕
V dnešní době zažívá BOOM automatizace, robotizace a dokonce i autonomní fungování více robotů dohromady. Trh je zaplavován mikrokontrolery a jednodeskovými počítači na kterých běží real time operační systémy (jako jsou např. FreeRTOS, NuttX, Zephyr – seznam na osrtos.com). V případě, že více robotů (hejno robotů) potřebuje spolupracovat na řešení složitějších úkolu je zásadní efektivní…
Formáty dat pro přenos mezi aplikacemi
V rámci distribuovaných systémů potřebujete sdílet data. Jaký formát dat ale zvolíte, abyste mohli komunikovat mezi aplikacemi nezávisle na programovacím jazyku a operačním systému. Na formáty serializace dat pro přenos strukturovaných dat mezi aplikacemi se podíváme v tomto videu . Nejznámější formáty jsou XML JSON (JavaScript Object Notation) Ty jsou jsou používaný u webových API…
IoT Platformy
Vidíme velký růst počtu IoT platforem. Existují stovky IOT platforem (cca 400 podle [iot-analytics] v Q1 2017). Mezi platformy, které poskytují nejkomplexnější služby patři platforma Watson IoT od firmy IBM, platforma ThingWorx od firmy PTC, platfroma Azure IoT od firmy Microsoft, platforma AWS IoT od firmy Amazon a platforma Predix od firmy GE. Mezi hlavní…
Standardy Internetu věcí, konsorcia a aliance
V současné době existuje mnoho standardů, konsorcií a aliancí, které se týkají Internetu věcí a jejich počet bude dále růst. Zde je uveden, podle mého, nejkompletnější seznam k březnu 2016. Z mého pohledu je nejslibnějším standardem pro Průmyslový Internet věcí standard DDS a nejslibnější konsorcia jsou Industrial Internet Consortium a Open Fog Consortium. Zdroj: Jak si W3C stojí v porovnání…
Data-centric revoluce
Před časem jsem mluvil od architektuře zaměřené na data (Data-centric architecture), kde jsou data základním prvkem a tato data jsou využívána aplikacemi. Funkčnosti aplikací jsou tak založeny na jednotném, co nejjednoduším a rozšiřitelném datovém modelu. Přínosem pak je že, data jsou k dispozici všem aplikacím a je snadná jejich integrace. Správná data jsou tak k dispozici…
Integrace aplikací je stále velký problém!
Internet věcí je založen na DATECH, jejich získávání, zpracování a sdílení. Vytvoření složitějších systémů však není jednoduché. Hlavním problém je integrace aplikací. A na to se podíváme v tomto videu. Proč tomu tak je? Je to kvůli tomu, protože v rámci IoT jsou vytvářena různá data, která je potřeba přenášet často ve velkých objemech, umožnit…
Dobrý den,
píšu na našem blogu články o internetu věcí, ale teprve s tím začínám a ohledně sítí si nejsem 100% jistá, zda neuvádím nějaké nepřesnosti. Tato tabulka je v některých ohledech rozdílná s údaji, které jsem našla v různých zdrojích já. Myslíte, že byste mohl jen v rychlosti můj článek (zejm. tabulku) prolétnout očima a napsat mi, pokud by tam byla nějaká velká chyba? Byla bych Vám moc vděčná za pomoc a uvedla bych Váš blog do zdrojů.
Článek: https://www.zooco.io/blog/jak-se-vyznat-v-zaplave-siti-pro-internet-veci/
Předem děkuji.
S pozdravem
Magda Schafferová
Díky, Magdo, za důvěru. Informace obsažené v srovnávací tabulce jsou správné a pro přehled dostatečné. Svou tabulku jsem si mírně aktualizoval (děkuji za upozornění). Jediné co bych upravil u vaší tabulky je přehození maximálního dosahu WiFi a BLE (i v textu). Dále by se do tabulky dala vložit i technologie IQRF.