Podobné příspěvky

IoT Platformy
Vidíme velký růst počtu IoT platforem. Existují stovky IOT platforem (cca 400 podle [iot-analytics] v Q1 2017). Mezi platformy, které poskytují nejkomplexnější služby patři platforma Watson IoT od firmy IBM, platforma ThingWorx od firmy PTC, platfroma Azure IoT od firmy Microsoft, platforma AWS IoT od firmy Amazon a platforma Predix od firmy GE. Mezi hlavní…

Standardy Internetu věcí, konsorcia a aliance
V současné době existuje mnoho standardů, konsorcií a aliancí, které se týkají Internetu věcí a jejich počet bude dále růst. Zde je uveden, podle mého, nejkompletnější seznam k březnu 2016. Z mého pohledu je nejslibnějším standardem pro Průmyslový Internet věcí standard DDS a nejslibnější konsorcia jsou Industrial Internet Consortium a Open Fog Consortium. Zdroj: Jak si W3C stojí v porovnání…
Formáty dat pro přenos mezi aplikacemi
V rámci distribuovaných systémů potřebujete sdílet data. Jaký formát dat ale zvolíte, abyste mohli komunikovat mezi aplikacemi nezávisle na programovacím jazyku a operačním systému. Na formáty serializace dat pro přenos strukturovaných dat mezi aplikacemi se podíváme v tomto videu . Nejznámější formáty jsou XML JSON (JavaScript Object Notation) Ty jsou jsou používaný u webových API…
C-Roads a protokol AMQP
V rámci URBIS City Fair 2021 byl velmi dopodrobna představen mezinárodní evropský projekt C-Roads. A na tento projekt se podíváme v tomto videu🎞️👇. Tohoto projektu se účastní 18 evropských států, ale i další státy. Cílem projektu C-Roads, který začal v roce 2016 a končí v tomto roce, je v zásadě zajistit bezpečnost na silnicích, zlepšit…
Integrace aplikací je stále velký problém!
Internet věcí je založen na DATECH, jejich získávání, zpracování a sdílení. Vytvoření složitějších systémů však není jednoduché. Hlavním problém je integrace aplikací. A na to se podíváme v tomto videu. Proč tomu tak je? Je to kvůli tomu, protože v rámci IoT jsou vytvářena různá data, která je potřeba přenášet často ve velkých objemech, umožnit…

LPWAN možnosti pro Internet věcí
WiFi a ZigBee mají omezený dosah a mobilní sítě mohou být drahé a energeticky náročné. Vznikají tak LPWAN, tedy WAN sítě s nízkou spotřebou, pro potřeby Internetu věcí. Jedná se zejména o LoRaWAN, Sigfox a Weightless. Zdroj obrázku: EDN.com – Copyright 2015 UBM Americas Zdroj: Low power wide-area networking alternatives for the IoT Aktualizace: Sequans Introduces Monarch, Industry’s…