
Podobné příspěvky
Bez které komponenty IoT řešení nevytvoříte?
IoT systémy jsou rozděleny do několika vrstev a funkčních celků. Nejčastěji je architektura rozdělena na tři vrstvy/úrovně: Vrstva zařízení – senzory a akční prvky (Edge). Kontrolní vrstva – zpracování dat, analýza dat a řízení vrstvy zařízení (Fog 🌫️). Podniková vrstva – podnikové procesy, pravidla a aplikace pro uživatele (Cloud ☁️). Mezi těmito vrstvami probíhá komunikace,…

Nejlepší standard pro Internet věcí zajišťující interoperabilitu: Data Distribution Service (DDS™)
Data Distribution Service (DDS™) je standardizovaný protokol a standardizované API pro vzájemné datové propojení a integraci mezi komponentami systémů. Jedná se o standard konsorcia Object Management Group® (OMG®). Poskytuje nízkou latenci, vysokou spolehlivost a umožňuje vytvořit škálovatelnou architekturu, kterou bude využitelná v mnoha oborech a životně důležitých aplikacích v rámci Internetu věcí. Source: What is…
Integrace aplikací je stále velký problém!
Internet věcí je založen na DATECH, jejich získávání, zpracování a sdílení. Vytvoření složitějších systémů však není jednoduché. Hlavním problém je integrace aplikací. A na to se podíváme v tomto videu. Proč tomu tak je? Je to kvůli tomu, protože v rámci IoT jsou vytvářena různá data, která je potřeba přenášet často ve velkých objemech, umožnit…
Formáty dat pro přenos mezi aplikacemi
V rámci distribuovaných systémů potřebujete sdílet data. Jaký formát dat ale zvolíte, abyste mohli komunikovat mezi aplikacemi nezávisle na programovacím jazyku a operačním systému. Na formáty serializace dat pro přenos strukturovaných dat mezi aplikacemi se podíváme v tomto videu . Nejznámější formáty jsou XML JSON (JavaScript Object Notation) Ty jsou jsou používaný u webových API…
Data-centric revoluce
Před časem jsem mluvil od architektuře zaměřené na data (Data-centric architecture), kde jsou data základním prvkem a tato data jsou využívána aplikacemi. Funkčnosti aplikací jsou tak založeny na jednotném, co nejjednoduším a rozšiřitelném datovém modelu. Přínosem pak je že, data jsou k dispozici všem aplikacím a je snadná jejich integrace. Správná data jsou tak k dispozici…

Standardy Internetu věcí, konsorcia a aliance
V současné době existuje mnoho standardů, konsorcií a aliancí, které se týkají Internetu věcí a jejich počet bude dále růst. Zde je uveden, podle mého, nejkompletnější seznam k březnu 2016. Z mého pohledu je nejslibnějším standardem pro Průmyslový Internet věcí standard DDS a nejslibnější konsorcia jsou Industrial Internet Consortium a Open Fog Consortium. Zdroj: Jak si W3C stojí v porovnání…
Dobrý den,
píšu na našem blogu články o internetu věcí, ale teprve s tím začínám a ohledně sítí si nejsem 100% jistá, zda neuvádím nějaké nepřesnosti. Tato tabulka je v některých ohledech rozdílná s údaji, které jsem našla v různých zdrojích já. Myslíte, že byste mohl jen v rychlosti můj článek (zejm. tabulku) prolétnout očima a napsat mi, pokud by tam byla nějaká velká chyba? Byla bych Vám moc vděčná za pomoc a uvedla bych Váš blog do zdrojů.
Článek: https://www.zooco.io/blog/jak-se-vyznat-v-zaplave-siti-pro-internet-veci/
Předem děkuji.
S pozdravem
Magda Schafferová
Díky, Magdo, za důvěru. Informace obsažené v srovnávací tabulce jsou správné a pro přehled dostatečné. Svou tabulku jsem si mírně aktualizoval (děkuji za upozornění). Jediné co bych upravil u vaší tabulky je přehození maximálního dosahu WiFi a BLE (i v textu). Dále by se do tabulky dala vložit i technologie IQRF.