Podobné příspěvky
Nejlepší standard pro Internet věcí zajišťující interoperabilitu: Data Distribution Service (DDS™)
Data Distribution Service (DDS™) je standardizovaný protokol a standardizované API pro vzájemné datové propojení a integraci mezi komponentami systémů. Jedná se o standard konsorcia Object Management Group® (OMG®). Poskytuje nízkou latenci, vysokou spolehlivost a umožňuje vytvořit škálovatelnou architekturu, kterou bude využitelná v mnoha oborech a životně důležitých aplikacích v rámci Internetu věcí. Source: What is…
Formáty dat pro přenos mezi aplikacemi
V rámci distribuovaných systémů potřebujete sdílet data. Jaký formát dat ale zvolíte, abyste mohli komunikovat mezi aplikacemi nezávisle na programovacím jazyku a operačním systému. Na formáty serializace dat pro přenos strukturovaných dat mezi aplikacemi se podíváme v tomto videu . Nejznámější formáty jsou XML JSON (JavaScript Object Notation) Ty jsou jsou používaný u webových API…
Data-centric revoluce
Před časem jsem mluvil od architektuře zaměřené na data (Data-centric architecture), kde jsou data základním prvkem a tato data jsou využívána aplikacemi. Funkčnosti aplikací jsou tak založeny na jednotném, co nejjednoduším a rozšiřitelném datovém modelu. Přínosem pak je že, data jsou k dispozici všem aplikacím a je snadná jejich integrace. Správná data jsou tak k dispozici…
Standardy Internetu věcí, konsorcia a aliance
V současné době existuje mnoho standardů, konsorcií a aliancí, které se týkají Internetu věcí a jejich počet bude dále růst. Zde je uveden, podle mého, nejkompletnější seznam k březnu 2016. Z mého pohledu je nejslibnějším standardem pro Průmyslový Internet věcí standard DDS a nejslibnější konsorcia jsou Industrial Internet Consortium a Open Fog Consortium. Zdroj: Jak si W3C stojí v porovnání…
Komunikační protokoly pro autonomní zařízení v IIoT, které musíte znát❕
V dnešní době zažívá BOOM automatizace, robotizace a dokonce i autonomní fungování více robotů dohromady. Trh je zaplavován mikrokontrolery a jednodeskovými počítači na kterých běží real time operační systémy (jako jsou např. FreeRTOS, NuttX, Zephyr – seznam na osrtos.com). V případě, že více robotů (hejno robotů) potřebuje spolupracovat na řešení složitějších úkolu je zásadní efektivní…
LPWAN možnosti pro Internet věcí
WiFi a ZigBee mají omezený dosah a mobilní sítě mohou být drahé a energeticky náročné. Vznikají tak LPWAN, tedy WAN sítě s nízkou spotřebou, pro potřeby Internetu věcí. Jedná se zejména o LoRaWAN, Sigfox a Weightless. Zdroj obrázku: EDN.com – Copyright 2015 UBM Americas Zdroj: Low power wide-area networking alternatives for the IoT Aktualizace: Sequans Introduces Monarch, Industry’s…