Podobné příspěvky
Zasíláte aktuální stav nově připojeným aplikacím automaticky?
U publish – subscribe modelu komunikace, kde jsou využívány topiky, tak v případě, že subscriber není přítomen, tak znova již data aplikace nedostanou. Poslání posledního stavu nově připojené aplikaci je velice užitečné, protože nově připojená aplikace nemusí čekat na změnu a dozví se stav systému hned po připojení. V tomto videu se podíváme na to,…
Message-centric nebo Data-centric?
Když potřebujete přenášet data mezi aplikacemi a zařízeními v distribuovaném prostředí tak napřed zvolíte způsob komunikace pro danou část systému:👉 Point to point, 👉 Client-Server 👉 Publish-Subscribe Aby jste usnadnili komunikaci mezi komponentami systému, tak si zvolíte technologii nebo aplikační protokol pro komunikaci. Např. MQTT, RESTFull HTTP, gRPC, AMQP, CoAP, DDS, Kafka a další. Ale…

Data Distribution Service (DDS) vs Apache Kafka
V čem jsou tyto technologie podobné, v čem se liší a jak je nejlépe ve svém IoT nejlépe použít. To se dozvíte v tomto videu DDS: plně decentralizovaná komunikační platforma (technologie) pro sdílení dat v reálném čase mezi různými zařízeními a aplikacemi s možnosti ovlivňovat parametry přenosu pomocí QoS Kafka: distribuovaná streamovací platforma pro zpracování…

Co je Data Distribution Service (DDS)
Pro ty, kteří se o technologii Data Distribution Service začínají zajímat, chci v krátkosti uvést……Co je DDS. DDS definuji jako standardizovanou komunikační platformu (technologii) pro sdílení dat v reálném čase mezi různými zařízeními a aplikacemi, která usnadňuje vývoj a integraci aplikací v rámci distribuovaných systémů. Tato definice není všeobjímající, ale dává představu o tom, co…
Ukázka konfigurace volné vazby mezi DDS aplikacemi
Volná vazba mezi aplikacemi z pohledu času je velmi užitečnou vlastností při použití komunikačního modelu publish-subscribe. Umožňuje totiž aplikacím přijímat data, která již byla odeslána. Je to užitečné v situacích, kdy: Potřebujete informace o posledním stavu. Při sporadickém odesílání dat. Když chcete aplikacím předávat konfigurační data. Když potřebuji získat data i v případě, kdy jsem…

Co je událostmi řízená architektura – Event Driven Architecture (EDA)?
Událostmi řízená architektura, je architektonický styl, vytváření systémů, ale i aplikací, kde jsou základem události (indikující změny stavu), které již nastaly a jsou tedy neměnné. Komponenty systému spolu komunikují výhradně pomocí událostí (eventů). Nepoužívají tedy příkazy nebo dotazy. Mezi základní komponenty systému řízeného událostmi patří Poskytovatelé eventů (např. monitorovací aplikace, senzory, middleware, aplikace) Příjemci eventů…