Podobné příspěvky
Technologie DDS® není bezpečná? Naopak❗
V distribuovaných systémech, jako jsou třeba IoT systémy, je potřeba data přenášet mezi jednotlivými částmi systému. Mluvíme tak o datech v pohybu (Data in Motion). Jak tato data zabezpečit a jak to řeší technologie DDS® se podíváme v tomto videu. Nejpoužívanějším způsobem pro zabezpečení dat při přenosu přes síť je použití šifrování pomocí: TLS –…
Ukázka detekce chyb mezi DDS aplikacemi
Distribuované systémy jsou charakteristické tím, že u nich dochází k částečným selhání částí systému na straně uzlu nebo na straně sítě. My potřebujeme, aby náš distribuovaný systém dokázal detekoval taková selhání abychom byli schopni na tyto chyby reagovat a z chybového stavů se co nejdříve zotavit. V tomto videu🎞️👇 se podíváme prakticky (pomocí Shapes Dema)…
Jak zvládá DDS®🌀 zahlcení daty
Existují situace, kdy poskytovatelé dat generují tolik dat, že konzumenti nejsou schopni tolik dat zpracovat a jsou zahlcení daty. Konzumenti tedy omezují rychlost systému, protože nezvládají zpracovávat tolik dat a potřebují, aby poskytovatelé na ně tolik netlačili – snaží se vytvořit protitlak (backpressure). Tato situace může vést až ke kolapsu systému. V tomto videu vám…
Jak neposílat DDS data tam kam nechci?
Když používate publish subcribe model komunikace, tak si vyberete topiky, které vás zajímají a ty odebíráte. U DDS® máme dvě možnosti, jak omezit zasílání dat. Jedná se o: domény segmenty. O doménách jsem již mluvil a v tomto videu se podíváme na segmenty (Partitions). U domén jsme si řekli, že aplikace může komunikovat pouze s…
Zasíláte aktuální stav nově připojeným aplikacím automaticky?
U publish – subscribe modelu komunikace, kde jsou využívány topiky, tak v případě, že subscriber není přítomen, tak znova již data aplikace nedostanou. Poslání posledního stavu nově připojené aplikaci je velice užitečné, protože nově připojená aplikace nemusí čekat na změnu a dozví se stav systému hned po připojení. V tomto videu se podíváme na to,…
Potřebujete přenášet data s minimálním zpožděním? Zapomeňte na cloud!
Pro přenesení dat do cloudu a zpět jsou data přenášena na velké vzdálenosti a přes několik překážek (aktivních síťových prvků). Tím narůstá zpoždění při přenosu dat. Jak velké toto zpoždění bude není možné předvídat. Cloud je prostě moc vysoko v oblacích. Je však mnoho aplikací, které potřebují minimální a zaručenou dobu odezvy. průmyslová automatizace, roboti,…