LPWAN pomocí LoPy (Část 2): Sestavení komponent
V druhé části seriálu se zaměříme na sestavení všech komponent. Částí k sestavení není mnoho a jejich sestavení je jednoduché, jen je potřeba dbát na několik věcí. Následující návod je převzat z dokumentace pycom a v případě potřeby je možné hledat odpovědi tam (nebo se ptát zde pod článkem).
Jaké části k sestavení máme?
• Lopy: LoPy je mikrokontoler (vývojová deska), který umožňuje komunikovat pomocí LoRa, Wifi, Bluetooth a programovatelný pomocí programovacího jazyku MicroPython (Python 3.5 optimalizovaný pro mikrokontrolery). Rozložení pinů je uvedeno zde.
• Expansion board: Přídavná deska umožňuje napájení LoPy pomocí USB nebo LiPo bateriovým napájením a použití MicroSD karty. Rozložení pinů je uvedeno zde.
• Antenna: Anténa umožňuje komunikaci pomocí LoRa.
• PyCase: Krabička pro zasazení LoPy v přídavné desce.
K sestavení budeme potřebovat pouze křížový šroubovák (velikost 1).
Na co si dát při sestavování pozor?
• Správné zasazení Lopy do expansion board
• Správné uložení do krabičky společně s připojením antény
Kroky k sestavení velmi dobře znázorňuje video Assembling Pycom Components.
Následující obrázek znázorňuje Expansion Board (převzato z uživatelského manuálu). Při zasazování LoPy do Expansion Boardu je důležité, aby LED dioda na LoPy směřovala směrem k USB konektoru na Expansion Boardu (viz položka číslo 2 na obrázku).
V případě, že máte k dispozici první verzi LoPy a chcete využít Deep Sleep režimu, je nutné vložit do Expansion Boardu nejdříve Deep Sleep Shield způsobem popsaným v dokumentaci. V tomto případě se však již vše nevejde do krabičky :(.
Nyní už jen přidám několik fotek, které výše uvedené zobrazují.
Zasazení LoPy do expansion Boardu.
Připojení anténního výstupu a zasazení LoPy do krabičky,
LoPy už je v krabičce.
Tadááá. Hotovo.