Jste systémový inženýr, architekt nebo integrátor a budete řešit projekt pro průmyslový internet věcí?
Zvažujete, kterou použít technologii pro sdílení dat v reálném čase mezi mnoha zařízeními nebo aplikacemi ve vašem nově budovaném distribuovaném systému?
Potřebujete rozhodnout, která technologie bude nejvhodnější?
Jestli přemýšlíte o vybudování IoT systému se specifickými požadavky na přenos dat mezi zařízeními anebo aplikacemi, tak potřebujete technologii, která vám umožní tvorbu takového složitého systému usnadnit…
… jak ve fázi:
Protože…
Problémy při komunikaci mezi jednotlivými částmi většího distribuovaného systému jsou totiž různé.
Možná jste řešili nebo potřebujete řešit při vývoji nového systému následující překážky:
Po určení základních stavebních bloků architektury systému budete hledat nejefektivnější způsob propojení těchto stavebních bloků navzájem.
Možná se právě rozhodujete a kladete si otázky…
Nakonec pak budete přemýšlet, jaký aplikační protokol (HTTP-REST, WebSocket, MQTT, AMQP, DDSI-RTPS™, ZeroMQ, a další) nebo jaká komunikační platforma a technologie (ActiveMQ, RabbitMQ, HiveMQ, DDS, Apache Kafka, OPC-UA a další) bude nejvhodnější, a pro kterou část systému.
Podle průzkumu, který provedla nezisková organizace Eclipse Foundation, byly v roce 2021 tři největší obavy vývojářů při vytváření IoT řešení tyto:
Z toho je tedy patrné, že výběr správné technologie pro vzájemné propojení jednotlivých části systému (zařízení, aplikací, systémů) je stále výzva.
Rozhodnutí není snadné, protože…
Nově budované IoT systémy jsou často rozsáhlé a vždy budou kombinovat různé komunikační protokoly a technologie.
Je to z toho důvodu, že různé části systému vyžadují různý přístup k propojení jednotlivých komponent systému. Vše tak závisí na konkrétním systému, protože každý systém je jiný.
Ale čím více protokolů anebo technologií použijete, tím složitější je vytvoření takového systému a jeho údržba a rozšiřování v budoucnu.
Špatná volba technologií se vám tak ve vašem systému může projevit až po několika měsících vývoje, protože problémy se škálovatelností, výkonem a spolehlivostí systému se nemusí projevit v začátcích budování systému, kdy systém není tak rozsáhlý.
Čím později se na omezení technologie přijde, tím větší zpoždění vybudování systému zabere.
Důležité uvědomění je, že…
komunikační protokoly a technologie jsou velmi rozdílné a vhodné pro různé účely. Když pochopíte, pro jaké účely je technologie určena, tak rozhodnutí je jednoduché.
Ale jak na to? Nejdříve musíte míst jasno v tom…
Co je cílem vašeho nového IoT projektu? Jakou hodnotu bude přinášet. Potřebujete zvýšit zisky nebo ušetřit výdaje? Je to…
Toto vše můžete dokázat v případě, kdy v rámci architektury použijete správnou technologii pro sdílení dat.
Možná se vám to zdá jako naprosto ideální stav, a že vytvoření spolehlivého, rozšiřitelného, jednoduše propojitelného systému vyžaduje několik let práce týmu odborníků …
…to je pravda.
Ale co kdybyste ve vašem nově budovaném systému použili technologii, která by vám při jejím správném použití…
…umožnila
… a usnadnila vám
To znamená, že by vytvoření IoT systému urychlila, snížila riziko neúspěchu a zvýšila spolehlivost celého řešení. Nezní to hezky?
Jaká je tedy ta technologie, která usnadňuje vytvoření složitého systému, který se skládá z mnoha nezávislých zařízení a má speciální požadavky na své fungování?
Je důležité si uvědomit, že konektivita a přenos dat je základem každého distribuovaného systému.
Ale…
naprogramovat komunikační platformu, který umožní propojit uzly systému se možná zdá být jednoduché. Ale pouze na první pohled. Aby komunikační platforma umožňovala:
…to už je větší výzva.
U větších a tedy složitějších systémů je výběr správných technologií důležitý, protože tyto systémy jsou vyvíjeny a nasazeny mnoho let a tedy použití neoptimálního řešení způsobí …
To vede ke zvýšení celkových nákladů na dodané řešení.
Zvolit vhodnou technologii pro sdílení dat je váš CÍL, protože…
Neustále se píše a mluví o tom, že…
Ale i když každý ví, že data jsou základem IoT systémů, tak se firmy často zaměřují na nové aplikace a nové funkce, místo toho, aby se zaměřili na to nejdůležitější, a to jsou…
DATA a jejich efektivní sdílení
Systémy jsou tak tvořeny pro uživatele pěknými aplikacemi, ale architektura systému jako celku je:
Do tohoto stavu není těžké se u větších systémů dostat, protože větší systémy jsou budovány postupně a udržet architekturu čistou je velká výzva a vyžaduje koordinaci.
Často je hlavním požadavkem nová „sexy“ funkčnost a vlastnosti systému jako jsou právě:
…už tak „sexy“ nejsou, protože by to měla být přece samozřejmost.
Ale NENÍ…tyto vlastnosti systému nejsou ZADARMO.
Znáte to…
Úspěch každého projektu je závislý na jeho včasném dodání, aby se mohly investované prostředky začít co nejrychleji zase vracet. V mnoha případech je ale rychlost prací podceněna a musí se spěchat.
Tím dochází k tomu, že vlastnostem systému, které nejsou dostatečně „sexy“, se už nedostane taková pozornost.
Tyto vlastnosti se ale zpětně do systému zavádějí jen velmi těžko (a prvotní časový odhad a rozpočet je náhle… větší).
Používají se k tomu různé komunikační platformy, které dokáží zaručit požadované vlastnosti systému. Možná se budete ptát…
Představte si, že byste měli k dispozici super výkonný hardware a dobře napsaný software. Jak v senzorech, tak v koncových uzlech. A zároveň byste měli dostupné nekonečně velké zdroje (úložné a výpočetní) v datových centrech, které by vám umožňovaly získávat a zpracovávat téměř nekonečné množství dat a informací a zobrazovat je ve správné podobě uživateli.
Tak stejně budete potřebovat…
…správnou technologii pro sdílení dat mezi jednotlivými částmi vašeho systému.
V opačném případě by to bylo jako když byste se snažili řídit Aston Martin na ukrajinských silnicích druhé třídy. Měli byste kvalitní data a možnost je zpracovat, ale nedostatečnou infrastrukturu pro jejich přenos.
Jestli nedokážete data přenášet mezi zařízeními spolehlivě a rychle, tak zbytečně investujete do něčeho, co pak stejně nevyužijete naplno.
Celá architektura bude prostě jen tak dobrá, jako je její nejslabší článek.
Nedopusťte, ať jsou vaším nejslabším článkem v architektuře špatně definovaná data a jejich neefektivní sdílení mezi komponentami architektury.
Technologie Data Distribution Service (DDS®) vás na jedné straně nutí přemýšlet o datových modelech a na druhou stranu vám poskytuje nástroj pro velmi efektivní komunikaci mezi zařízeními a aplikacemi v IoT systému.
Vy se tak soustředíte na to „CO“ sdílet za data a neřešíte tolik „JAK“ sdílet data.
DDS si tak lze představit jako centrální nervovou soustavu systému.
Dalším důležitým uvědoměním při budování distribuovaných systémů, kde jsou vyžadovány okamžité reakce systému je, že…
V dnešní době cloudových služeb je hodně kroků pro vytvoření IoT systému zjednodušeno. Využitím cloudu získáte přístup k IoT platformě, kterou můžete ihned využívat a platíte pouze za to, co opravdu využijete.
Do této IoT platformy budete zasílat data ze zařízení a platforma data zpracuje, vyhodnotí a na základě pravidel provede určitou akci – ovlivní činnost zařízení, nebo informuje uživatele o stavu přes klientský portál.
Avšak komunikace v rámci IoT systému nemusí probíhat jenom od zařízení do jednoho centrálního místa (cloudu).
V současných průmyslových IoT systémech je potřeba sdílet data efektivně i mezi zařízeními a to i bez cloudu.
Důvodem je, že v určitých případech je přímá komunikace mezi zařízeními nezbytná pro zaručení definované odezvy systému.
A tuto předvídatelnost při komunikaci s cloudem nemáte nikdy zajištěnu, protože cloud je moc vysoko v oblacích.
V rámci IoT architektury existuje mnoho různých částí, které se liší charakterem komunikace. Jedná se o komunikaci:
Každé komunikační spojení v IoT architektuře má jiné požadavky na své fungování a tedy v rámci celého IoT řešení využijete více komunikačních protokolů a technologií.
Například:
V případě, kdy potřebujete komunikovat v reálném čase (s definovanými odezvami) mezi zařízeními, tak zasílat data přes prostředníka (centrální místo) není z pohledu zpoždění dat vhodné.
Mohou to být například
Důležité je si nicméně uvědomit…
Nově budované IoT systémy jsou často rozsáhlé a vždy budou kombinovat různé technologie!
Ale čím více technologií je použito, tím složitější je vytvoření takového systému a jeho údržba.
Technologii Data Distribution Service můžete nasadit v různých částech vašeho systému pro efektivní sdílení dat…nejen mezi zařízeními.
Použití jedné technologie pro základ vašeho systému má své výhody i z pohledu integrace aplikací, protože…
Jak tedy umožnit rozšiřování systému a umožnit snadnou integraci aplikací a systémů?
Možná zrovna stojíte před rozhodnutím, jakou technologii použít ve vašem novém systému, který obsahuje mnoho komponent, a které jsou dokonce implementovány více týmy.
Cena integrace je závislá na:
Systémy pro přenos dat v reálném čase potřebují komunikovat asynchronně s co nejmenší vazbou na okolní systémy a aplikace.
Volné vazby se nejčastěji dosahuje pomocí modelu komunikace Publish-Subscribe, kdy aplikace nemusejí mít znalost o ostatních aplikacích. Aplikace tak poskytují data do systému a kdo má o data zájem, tak je odebírá.
Pro integraci aplikací je také nezbytné zvolit formát dat a datový model, který bude použit pro komunikaci mezi aplikacemi. Bez této znalosti není možné mezi aplikacemi komunikovat.
U technologie Data Distribution Service…
data tvoří přímo rozhraní aplikací
Tím velmi usnadňuje integraci, protože pro komunikaci mezi aplikacemi není nutná znalost ničeho dalšího (tento přístup využívá třeba i technologie Apache Kafka).
Na jakou zásadní věc však nesmíte u rozsáhlejších distribuovaných systémů nikdy zapomenout?
Protože distribuované systémy jsou často rozsáhlé systémy a jsou do nich investovány nemalé peníze, tak se od nich očekává, že budou v provozu velmi dlouhou dobu.
Ale jak mám systém rozšiřovat a upravovat, když jsem si definoval datové typy v celém systému a potřebuji něco změnit, doplnit, rozšířit?
Jak zajistit dopřednou a zpětnou kompatibilitu mezi aplikacemi?
Řešením je mít možnost přidat, změnit, smazat, nebo nepoužívat položky v datovém modelu aniž bych znemožnil aplikacím komunikovat.
Technologie DDS tuto možnost podporuje… protože v rozsáhlých distribuovaných systémech není možné vyměnit všechny aplikace v jeden okamžik.
V systému tak vždy budou nasazeny různé verze aplikací. S tím je nutné počítat, stejně jako s tím, že změny v systému jsou nevyhnutelné.
Představte si stav, kdy integrace systémů mezi sebou a jejich rozšiřitelnost je tak snadná, že je možné dynamicky vytvářet rozsáhlé systémy.
V ten okamžik se dostaneme k opravdovému Průmyslovému internetu věcí.
Možná se vám někdy stalo, že jste použili technologii a ta nefungovala podle očekávání? To se může stát například v případě, kdy technologie není použita způsobem, pro který byla primárně navržena.
Použit technologii, kterou tým dobře nezná, a kterou se teprve učí, může představovat pro projekt riziko. Proto je důležité, aby tým znal technologie použité pro vytvoření systému.
Volba technologie pak je ovlivněna i tím, že celkové náklady na použití technologie by měly být vyváženy jejími přínosy.
Možná si říkáte. “Technologii DDS bych v systému využil, ale zdá se mi složitá.”
Jestli si myslíte, že použít DDS je jako jít s kanónem na vrabce, tak vám řeknu, že…
Poslat si data mezi aplikacemi je stejně jednoduché, jako použití jakékoliv jiné technologie založené na modelu komunikace publish-subscribe, např. MQTT nebo AMQP.
Nicméně, protože je technologie připravena pro řešení nejrůznějších požadavků, které mohou postupně vznikat, tak se neznalému člověku může zdát technologie složitá.
Je to jako používat fotoaparát s automatickým i manuálním režimem. Když jsou dobré světelné podmínky, tak klidně použijete automatický režim a hned fotíte.
Když se však světelné podmínky zhorší, nebo jsou velmi specifické, tak využijete manuální režim. Pro neznalé může být manuální režim složitý (clona objektivu, čas závěrky a citlivost ISO). Ale odborník již nad tím tolik přemýšlet nemusí a přizpůsobí nastavení konkrétní situaci. A tím získá požadovanou kvalitu fotografie.
Podobné je to i s technologií DDS. Je vytvořena tak, aby se dokázala přizpůsobit velmi specifickým podmínkám.
V možnosti přizpůsobit se a ovlivnit charakter přenosu jednotlivých toků dat technologie DDS exceluje a nemá konkurenci.
To je velmi užitečné, protože v rozsáhlých systémech je potřeba řešit stovky výzev. Zde uvedu „jen“ několik příkladů:
Možná některé tyto výzvy potřebujete řešit ve svém systému pro přenos dat v reálném čase.
Budete-li je řešit na aplikační úrovní, tak vám vznikne něco takového…
Tedy aplikace, které obsahují více kódu pro sdílení a správu dat než vlastní logiku.
Přitom snaha je vytvořit něco takového…
Tedy přenést kód pro sdílení a správu dat na komunikační technologii, aby aplikace
Ale co ostatní protokoly nebo technologie?
Určitě jste při analýze vašich požadavků narazili na mnoho protokolů, které by bylo možné ve vašem systému použít.
Říkáte si: „Nebude vhodnější nakonec využít nějakou jinou technologii?“
Možná jste si říkali. Proč nemůžu použít např. MQTT, AMQP, Apache Kafku, OPC-UA, CoAP, gRPC, RESTful HTTP a další?
Porovnáním vlastností, silných a slabých stránek jednotlivých technologií zjistíte, že komunikační technologie si nekonkurují.
Je to z toho důvodu, že každá technologie byla v základu vytvářena pro jiný účel.
V případě, že potřebujete vytvořit větší distribuovaný systém se sdílením dat mezi zařízeními v reálném čase a s možností ovlivnit parametry přenosu, tak…
byste měli o technologii DDS vážně uvažovat.
Já jsem se s technologii DDS poprvé setkal v roce 2012 při studiu a od té doby se kolem této technologie pohybuji. V roce 2015 se mi naskytla velká příležitost.
Byl jsem součástí projektu a odpovědná osoba za přenos dat v novém armádním projektu, kde bylo možné technologii nasadit a vyzkoušet v reálných podmínkách.
V průběhu projektu jsem ale zjistil, že to nebude tak jednoduché, jak jsem si myslel. Vytvořit základní propojení mezi aplikacemi bylo jednoduché, ale použít technologii v rádiovém prostředí byl už větší oříšek.
Projekt se nám nakonec podařilo vyvinutím značného úsilí a na základě rad od odborníků dotáhnout do zdárného konce. Vznikl tak komunikační systém, který umožňoval:
Tak jsem v technologii DDS objevil její sílu, ale i její nedostatky.
Představte si…
Otázka tedy zní.
Jestli si pokládáte tuto otázku, tak potřebujete získat nadhled a získat dostatečné znalosti a uvědomění o technologii DDS dříve, nežli vytvoříte cílovou architekturu vašeho systému (a investujete tak příliš mnoho zdrojů do nesprávné komunikační technologie).
Nepoužívejte bezhlavě tuto technologii pro sdílení dat v reálném čase, jen proto abyste se naučili něco nového. Napřed pochopte silné a slabé stránky této technologie… a pak se rozhodněte.
7 let jsem s technologií DDS přicházel do styku. Za tu dobu jsem pochopil její silné a slabé stránky.
Také jsem poznal, že systémoví inženýři, architekti a integrátoři mají z této technologie STRACH.
Mají strach svěřit tak důležitou úlohu, jako je efektivní sdílení dat mezi jednotlivými částmi distribuovaného systému technologii
v tomto tréninku vám odhalím:
Tento online trénink vám pomůže velmi rychle získat potřebný vhled do technologie DDS.
Tím vám pomůže učinit rozhodnutí, jestli je její použití pro váš systém zásadní nebo naopak nebude mít takový přínos…
… aby se vyplatilo do ni investovat čas a energii (a tedy peníze).
Online trénink tak obsahuje celkem 10 video lekcí, ve kterých se dozvíte:
Poznejte technologii DDS a využijte ji naplno je ucelený trénink, ve kterém získáte nejen teoretické znalosti, ale předám vám i informace získané na základě vlastní zkušenosti při použití technologie DDS v projektech.
Trénink vám umožní
Abych vám ještě více usnadnil rozhodnutí, jestli bude pro váš systém technologie DDS přínosná…
připravil jsem pro vás následující…
Bez praktického vyzkoušení technologie byste získali jen povrchní znalosti o technologii DDS.
Proto jsem pro vás připravil návod jak krok za krokem vytvořit aplikaci komunikující pomocí technologie DDS.
V rámci tohoto bonusu vyzkoušíte open-source implementaci technologie DDS a vytvoříte konsolovou aplikaci, která vám představí základní koncepty technologie.
Příklad je jednoduchý a jeho účelem je rychle získat funkční kód, se kterým se dá experimentovat.
Co si vyzkoušíte a ověříte:
Pomocí tohoto návodu si vytvoříte
Tento bonus vám pomůže prakticky ověřit vhodnost technologie DDS pro váš projekt.
990 Kč
Pro vyzkoušení základních konceptů technologie DDS bylo skoro všemi dodavateli technologie vytvořeno volně stažitelné Shapes Demo.
Tato Shapes Dema demonstrují jak součinnost mezi jednotlivými implementacemi, tak vám umožní snáze pochopit různá nastavení QoS pomocí grafického rozhraní.
Možnost ovlivnit způsob jakým budou data mezi aplikacemi sdílena je silnou stránkou technologie DDS.
Lze tak u dat ovlivňovat jejich
Čím specifičtější prostředí a čím přísnější požadavky z pohledu odezvy systému a množství přenášených dat budou na systém kladeny, tím důležitější je správné nastavení jednotlivých QoS parametrů.
Tento bonus vám tak umožní si v jednotlivých parametrech udělat jasno.
V rámci tohoto bonusu obdržíte odkazy ke stažení aplikace Shapes Demo od jednotlivých implementací
Součástí bonusu je video návod, který vás provede krok za krokem jednotlivými nastaveními Shapes Dema. Budete si tak moci vyzkoušet a rychle pochopit jednotlivá nastavení QoS a jejich možné použití v praxi.
990 Kč
Stálo by vám to zato, pokud byste díky tomu mohli…
Stálo by to za to?
Jestli jste si řekli ANO, že by vám to za to stálo?
Pak mám pro vás skvělou zprávu.
Cena tréninku je 2490 Kč.
Nicméně …
To je pouhý zlomek toho, co by vás stálo úsilí, které byste museli vynaložit pro vlastní analýzu a seznámení se s touto technologií.
Je v tom však jeden háček.
Jestli jste si řekli, že byste tento trénink využili…Tak neváhejte.
Za takovouto zvýhodněnou cenu nebudu trénink už nikdy v budoucnu nabízet.
To už je cena za 2 hodiny práce programátora.
Informace uvedené v tréninku byste si mohli samozřejmě zjistit i sami… ale strávili byste s tím drahocenný čas.
Tento trénink má za účel vám seznámení s technologií DDS co nejvíce usnadnit a urychlit, abyste tak mohli s klidným srdcem učinit rozhodnutí:
Jestli ještě nejste rozhodnuti, zdali vám tento trénink dá odpovědi na vaše otázky, tak se nemusíte rozhodovat hned. Poskytnu vám totiž
90 denní záruku vrácení peněz
Jestli z jakéhokoliv důvodu… nebo i žádného důvodu…budete mít pocit, že vám trénink nedal potřebné informace, které jsem vám slíbil, nebo nebudete s tréninkem spokojeni, tak mi můžete kdykoliv napsat email na pavel@pavelpohanka.cz a já vám:
Možná se ptáte: „Pro jaké účely je technologie DDS nejčastěji využívána? Vytvářím podobný systém?“
Obecně je technologie DDS velmi vhodná pro systémy, které přenášejí velké množství dat mezi mnoha zařízeními a aplikacemi v reálném čase.
DDS je také díky svým vlastnostem velmi využívána v systémech, které jsou tvořeny mikroslužbami.
Příkladů je hodně a bude jich stále více přibývat. Zejména kvůli zvyšujícím se požadavkům na robotizaci a integraci zařízení, aplikací a systémů.
Zde jsem vybral několik příkladů, kde je technologie úspěšně využívána. Jsou to skoro ve všech případech oblasti, ve kterých vystupují tito činitelé:
Technologie DDS původně vzešla z vojenského prostředí a záměrem tvůrců bylo dosáhnutí vysoké spolehlivosti a škálovatelnosti.
Od té doby se technologie vyvíjí podle vznikajících požadavků na moderní systémy a tak se rozšířila i do dalších oblastí:
V rámci armádního prostředí vznikly dva standardy, které jsou založené na technologii DDS. Jedná se o standard:
Oba dva standardy využívají technologii DDS pro dosažení standardizovaných otevřených softwarových rozhraní pro společnou komunikaci mezi dílčími systémy a umožňuje tak vytvářet větší systémy na základě komponent od různých výrobců.
V rámci zdravotní péče v nemocnicích je používáno velké množství lékařských přístrojů a monitorů životních funkcí.
Často jsou tato zařízení samostatná a nejsou propojena s dalšími zařízeními navzájem pro provádění automatizovaných činností bez nutnosti lidského zásahu.
Vzájemným propojením těchto zařízení se dosahuje okamžité reakce na nežádoucí stavy a tím pomáhá zamezit problémům, které by nastaly bez včasné reakce v poskytnutí patřičné lékařské péče.
Předchází se tak situacím, které by vedly k výraznému zhoršení stavu pacienta nebo jeho smrt způsobenou lidským selháním. Tyto systémy musí být velmi spolehlivé a musí být v provozu neustále.
Vzniká tak pojem Internet of Medical Things (IoMT), kdy je možné včasnou detekcí nežádoucích stavů předcházet problémům.
V rámci průmyslových odvětví jako jsou
je velmi důležité využívání senzorů pro zajištění prediktivní údržby. Je to kvůli nákladům na údržbu, které se průměru pohybují v rozmezí od 15 do 40 procent.
DDS v těchto případech poskytuje výhodu zejména v nízkých latencích, žádné nebo snadnější konfiguraci při nasazování nových senzorů a jejich výměně, v možnosti rozšiřování datového modelu a v bezpečnosti.
V samořiditelných autech je dnes mnoho senzorů. Kamery, LiDARy, RADARy, detektory polohy, kompasy, akcelerometry, gyroskopy, senzory okolního prostředí, detektory vzdálenosti, senzory detekující stav jednotlivých částí vozidla a řízení.
Tyto senzory generují velmi mnoho dat, které je nutné zpracovávat přímo v autě, protože tak velké množství dat (1.5 GB/s, hlavně z kamer a LiDARů) není možné někam posílat na vyhodnocení.
Z důvodu vzrůstající složitosti elektronických systémů a jejich propojení v motorových vozidlech vznikl AUTOSAR® (AUTomotive Open System ARchitecture). Jedná se o otevřenou a standardizovanou softwarovou architekturu, která umožňuje propojení elektronických systémů v rámci auta.
AUTOSAR podporuje komunikaci pomocí DDS, která zde usnadňuje integraci jednotlivých komponent pomocí standardizovaných rozhraní, umožňuje efektivně přenášet velké objemy dat a poskytuje zabezpečení komunikace.
V rámci robotických systémů vznikl middleware (sada knihoven a nástrojů) ROS™, který velmi zjednodušuje vytváření robotických systémů. V druhé verzi ROS 2™ je pro sdílení dat použita technologie DDS (i když s omezenými funkčnostmi pro docílení jednoduchosti).
Protože problematika DDS se vám může zdát široká, tak jsem pro vás připravil ještě jeden BONUS.
Pro prvních 10 uhrazených objednávek jsem připravil exkluzivní dárek ZDARMA.
Pro ještě rychlejší seznámení se s technologií a zodpovězení různých otázek budete moci využít 30 minutovou konzultaci zdarma.
V rámci této konzultace se budete moci zeptat na cokoliv, co se týká technologie DDS a příbuzných témat. Termín konzultace si předem vzájemně domluvíme.
Otázky a dotazy, které budou předmětem konzultace je nutné předem zaslat z důvodu přípravy. V průběhu konzultace budete samozřejmě moci klást otázky a dotazy, které vás budou k tématu právě napadat.
750 Kč
Až odpočet dojde k nule, tak nebude tato nabídka již dostupná.
Po vyplnění objednávky vám přijde zálohová faktura pro zaplacení Online tréninku „Poznejte technologii DDS a využijte ji naplno“.
Po zaplacení objednávky obdržíte potvrzující e-mail o vstupu do Online tréninku „Poznejte technologii DDS a využijte ji naplno“. Společně s tímto emailem obdržíte i daňový doklad.
Zároveň získáte i přihlašovací údaje do členské sekce na stránkách www.pavelpohanka.cz, kam se budete moci přihlásit a získat tak přístup k některým částem tréninku.
V členské sekci na vás čeká úvodní video. Dále trénink obsahuje 10 videolekcí a myšlenkovou mapu „DDS v Kostce“. Stejně tak budeš mít přístup ke všem bonusům.
Přístup k videím vám zůstane už napořád přes přístup do členské sekce. V případě, že by se v budoucnu něco změnilo, tak umožním všem účastníkům obsah stáhnout.
Konzultaci můžete využít hned po uhrazení objednávky. Zájem o konzultaci projevíte zasláním e-mailu na adresu pavel@pavelpohanka.cz, nebo vyplněním formuláře v členské sekci.
Ostatní bonusy obdržíte hned po uhrazení online tréninku. Přístupné budou v členské sekci.
V případě, kdy s kurzem nebudete z jakéhokoliv důvodu spokojeni, tak mi můžete kdykoliv napsat e-mail na pavel@pavelpohanka.cz a já vám vaše peníze pošlu obratem zpět. Bez žádných otázek. Doživotní přístup k tréninku včetně všech bonusů vám ale i tak ponechám, jako omluvu.
Ano. Trénink můžete pořídit svým zaměstnancům. Pro každého zaměstnance je však nutné pořídit jeden trénink (každý obdrží své přihlašovací údaje).
Pro provedení objednávky je vaše platba 100% zabezpečena a probíhá přes ověřenou platební bránu Comgate s šifrováním SSL.
V případě že budete mít k lekcím jakékoliv otázky bude je možné klást přímo do komentářů v členské sekci. Potřebuješ-li pomoc hned, tak mě kontaktujte emailem na podpora@pavelpohanka.cz nebo telefonicky na čísle 608 708 532.
Budete potřebovat počítač, tablet nebo mobil pro shlédnutí videí.
Pro vytvoření DDS aplikace krok za krokem a spuštění Shapes Demo aplikací budete potřebovat počítat s operačním systém Windows nebo Linux. Pro vytvoření DDS Aplikace krok za krokem budete potřebovat také vývojové prostředí (Visual Studio C++, Visual Studio Code).
Dále budete potřebovat několik hodin času na projití celého kurzu.
Je to z toho důvodu, protože se jedná o časově omezenou nabídku. Za plnou cenu prodávám trénink a jeho části na svých stránkách.
Až odpočet dojde k nule, tak nebude tato nabídka již dostupná.
Rozhodnutí je na Vás.
Průmysl je největším tahounem inovací. Průmyslový internet věcí má vysoké požadavky na spolehlivost a na krátké doby odezvy při přenosu dat.
Nové a rychlejší komunikační technologie umožní a urychlí automatizaci a robotizaci výroby, ovládání strojů na dálku v reálném čase, umožní vybudovat inteligentní dopravu a inteligentní města.
Ale pro efektivní sdílení dat je nezbytné z dlouhodobého hlediska využít tu správnou technologii.
Technologií pro přenos dat je mnoho a další budou přibývat, proto je při výběru správné technologie důležité znát a pochopit jejich přednosti a nedostatky, a tak zvolit tu nejvhodnější pro dosažení vytouženého řešení.
Jestli řešíte výzvy s přenosem dat mezi zařízeními a aplikacemi, tak technologie Data Distribution Service vám umožní docílit vašeho cíle.
P.S.: I když nevyužijete přímo tuto mou časově omezenou nabídku na trénink, který vám umožní poznat technologii DDS, tak pevně doufám, že jste si odnesli alespoň důležitá uvědomění pro vaši další práci na nových projektech.
Apache Kafka, Kafka, and the Kafka logo are either registered trademarks or trademarks of The Apache Software Foundation in the United States and other countries.
The names „ØMQ“, „ZeroMQ“, „0MQ“, and the ØMQ logo are registered trademarks of iMatix Corporation („iMatix“) and refers to either (a) the original libzmq C++ library, or (b) the community of projects hosted in the https://github.com/zeromq organization.
OPC UA is a registered trademark of OPC Foundation
“MQTT” is a trademark of the OASIS open standards consortium, which publishes the MQTT specifications.
gRPC® is a registered trademark of The Linux Foundation
DDS®, Data-Distribution Service™, DDSI-RTPS™ are either registered trademarks or trademarks of Object Management Group, Inc. in the United States and/or other countries.
FastDDS® (Eprosima) – FastDDS and Eprosima are trademarks of Proyectos y Sistemas de Mantenimiento, S.L.
Connext® DDS (RTI®) – Connext is a registered trademark of Real-Time Innovations, Inc. (RTI®).
OpenDDS® (Object Computing) – OpenDDS™ is trademark of Object Computing, Inc.
Vortex™ OpenSplice™ (Adlink) – Vortex™ and OpenSplice™ are trademarks of ADLINK Technology Inc.
CoreDX™ DDS (Twin Oaks Computing) CoreDX™ DDS and the CoreDX DDS logo is a trademark of TwinOaks Computing Inc.
The word AUTOSAR® and the AUTOSAR logo are registered trademark of AUTOSAR GbR.
The word “FACE”, the FACE logo, and Future Airborne Capability Environment (FACE™) are trademarks of The Open Group
ROS 2™ is a trademark of Open Robotics.
Other logos, products and company names referenced on this website are property of their respective companies.
Používám cookies k optimalizaci těchto webových stránek a mých služeb.